kocaeli izmit belediye spor

KOCAELİ İZMİT SPOR KULÜBÜ

KOCAELİ İZMİT SPOR KULÜBÜ

2003 yılında Körfez Tüpraş 50.Yıl Lisesi Spor Kulübü Derneği olarak kurulmuştur. Kulübümüz Kocaeli İlinde kurulan ilk okul spor kulübü derneği olup, 2008 yılına kadar aynı isim altında Atletizm,Basketbol,Voleybol,Satranç,Badminton branşlarında faaliyetlerini sürdürmüştür. Bu süre içerisinde özellikle atletizmde Türkiye’de derece alan sporcular kulübümüz bünyesinde yetişmiş; voleybolda ise değişik liglerde takımlara pek çok sporcu transferi yapılmıştır.

 

2008 Yılında Kocaeli İzmit Spor Kulübü Derneği olarak isim değişikliğine gitmiştir. Kuruluş amacı Futbol Hariç diğer spor branşlarında ilimizde ve Türkiye’de ses getirmek olan kulübümüz bu yolda emin adımlarla yürümektedir.

2010 yılı itibarı ile Atletizm, Basketbol, Badminton, Bisiklet, Curling,Çim Hokeyi, Dağcılık, Futnet, Halk Oyunları, Hentbol, Okçuluk, Satranç, Tenis, Voleybol, Wushu ve Yüzme branşlarında faaliyetlerde bulunmaktadır.

Spor Kulübümüz bünyesinde bulunan antrenörlerin çok büyük bir kısmı Beden Eğitimi Öğretmeni olup, diğer antrenörlerimiz branşlarında kendilerini ispatlamış kişilerden oluşmaktadır.

E-Bülten

Anket